Walczysz z nadwagą? Skorzystaj z pomocy tlenoterapii hiperbarycznej!

belly 2473 1280

Nadwaga to niestety dość powszechny problem, więc jeśli się z nim mierzysz – nie jesteś sam(a). Oczywiście, istnieje kilka sposobów na to, jak się z tym rozprawić i powrócić do zdrowia oraz formy fizycznej, na czele z odpowiednio dobraną dietą i reżimem treningowym.

Dzisiaj jednak skupimy się na innej metodzie. Tak jest, powracamy do tematyki tlenoterapii hiperbarycznej, tym razem pochylając się nad zagadnieniem, w jaki sposób pomoże Ci w walce z otyłością.

To idealna metoda wspomagająca Twoje wysiłki na polu amatorskiego uprawiania sportu i stosowania mniej lub bardziej rygorystycznej diety. Zyskuje też coraz większą popularność wśród osób poszukujących innych skutecznych sposobów na redukcję zbędnych kilogramów.

Co więcej, HbOT (alternatywne określenie tlenoterapii, będące skrótem od Hyperbaric Oxygen Therapy) to zabieg wpływający na różne pozostałe aspekty dotyczące Twojego zdrowia, co niesie za sobą liczne dodatkowe korzyści.

Tyle tytułem wstępu. Teraz odkryjmy, jak dostarczenie dodatkowej ilości tlenu wpływa na metabolizm i proces spalania tkanki tłuszczowej!

Jak działa ta metoda?

Tlenoterapia polega na dostarczeniu organizmowi większej ilości tlenu niż w normalnych warunkach. A żeby warunki były mniej “normalne”, a stężenie tlenu precyzyjnie kontrolowane, cały zabieg odbywa się w specjalnie do tego skonstruowanych komorach hiperbarycznych.

“Większej ilości tlenu” – czyli ile dokładnie? Zależy to od modelu komory, ale generalnie możemy przyjąć, że chodzi tu o stężenie w okolicach 1,3 ATA.

To właśnie opisywany proces dotleniania ma tak istotny wpływ na przyspieszenie metabolizmu. W komorze dotlenisz organy odpowiedzialne za procesy metaboliczne; chodzi o takie narządy, jak tarczyca, trzustka czy wątroba.

Efekt? O wiele bardziej efektywne spalanie tkanki tłuszczowej!

Co więcej, nie musisz się w ogóle wysilać podczas zabiegu. Wystarczy wygodnie się położyć (a nowoczesne komory jak najbardziej sprzyjają poczuciu wygody) i oddychać. Tak, to takie proste!

Oczyszczanie i odtruwanie organizmu

Tlenoterapia nie tylko przyspiesza metabolizm, robi też coś o równie doniosłym dla zdrowia znaczeniu. Mianowicie, pomaga w oczyszczeniu i odtruwaniu organizmu z licznych toksyn, na jakie naraża nas współczesne życie – całe to otaczanie się technologią, mimo wielu zalet, ma niestety też pewne negatywne skutki uboczne.

Ale dzięki dostarczanemu w komorze tlenowi, Twój organizm może pozbyć się wszystkich toksyn i neutralizować wolne rodniki. Co, oczywiście, skutecznie wspiera proces odchudzania.

Co z bezpieczeństwem?

Lista przeciwwskazań do tlenoterapii jest nad wyraz krótka. Przed zabiegiem naturalnie dobrą praktyką będzie konsultacja z lekarzem, który stwierdzi ich brak w Twoim przypadku.

Komory znajdziesz nie tylko w placówkach medycznych. Obecnie coraz częściej pojawiają się w takich miejscach, jak kluby fitness czy salony urody. To oczywiście pozytywne zjawisko z punktu widzenia klientów – więcej dostępnych miejsc to więcej okazji do skorzystania ze zbawiennego dla organizmu intensywnego dotlenienia.

Co z kwalifikacjami osób obsługujących komory, a nie będących pracownikami medycznymi? Zawsze warto upewnić się, że przeszli odpowiednie szkolenie. Kiedy ta kwestia zostanie już wyjaśniona, możesz bez obaw wejść do środka i odkryć zupełnie nowy, skuteczny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów.

Wsparcie dla diety i ćwiczeń

yoga 3053487 1280

Czy sama tlenoterapia jest w stanie Cię odchudzić? Najpewniej nie. To jednak doskonałe uzupełnienie diety i planu treningowego, które drastycznie przybliży Cię do realizacji celów związanych z Twoją sylwetką i formą.

Dostarczenie większej ilości tlenu Twojemu organizmowi znacząco zwiększa efektywność spalania kalorii podczas aktywności fizycznej.

Dzięki takiej pomocy szybciej osiągniesz zakładany pułap wagowy. Efekty będą namacalne, co wzmocni Twoją motywację do ćwiczeń i trzymania się wyrzeczeń na polu zdrowego odżywiania.

Dodatkowe korzyści z tlenoterapii

Jak już wspomnieliśmy, oprócz wsparcia w procesie odchudzania, tlenoterapia hiperbaryczna ma także korzystny wpływ na inne obszary zdrowia.

Jakie dokładnie? Aby wymienić tylko kilka: poprawia kondycję skóry, zwiększa ogólną wydolność fizyczną i korzystnie wpływa na funkcjonowanie różnych układów w organizmie.

To zdecydowanie więcej niż „jedynie” sposób na walkę z nadwagą.

Chcesz poznać szczegóły? W osobnym artykule opisaliśmy na co pomaga tlenoterapia.

Skorzystaj z zabiegu jak najszybciej i… obserwuj efekty!

Zbierając wszystkie informacje do ogólnego wniosku: tlenoterapia hiperbaryczna to obiecujące narzędzie wspierające proces odchudzania.

To także metoda bezpieczna, której działanie potwierdzają badania ekspertów; a jednocześnie wciąż rozwijana.

Wszystko to prowadzi do faktu, że HbOT staje się coraz popularniejszym zabiegiem, przynoszącym liczne korzyści tym, którzy pragną zredukować tkankę tłuszczową i stracić parę (albo i nawet parędziesiąt) kilogramów.

Sprawdź, gdzie w Twojej okolicy można skorzystać z sesji w komorze hiperbarycznej i zacznij drogę ku lepszemu zdrowiu tak szybko, jak to tylko możliwe!

A jeśli znasz kogoś, kto walczy z nadwagą, podziel się z nim/nią tym artykułem – niech dowie się o istnieniu kolejnej skutecznej metody na poradzenie sobie z otyłością.

Masz pytania?

Podoba Ci się? Udostępnij!

Więcej wpisów

Zrelaksowany mężczyzna w parku, obrazek ilustrujący wpis blogowy o relacji między tlenoterapią a depresją

Jak tlenoterapia pomaga w walce z depresją

Depresja to jedna z najbardziej rozpowszechnionych chorób cywilizacyjnych. Znacząco wpływa na jakość życia, manifestując się poprzez spadek nastroju, brak energii i utratę zainteresowań; to, co

Masz pytanie? Skontaktuj się!

Uzupełnij ten formularz…

… lub zadzwoń pod 792 585 468. Odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie!