Dlaczego komora hiperbaryczna w klubie fitness to świetny pomysł?

gym 331566 1280

Żaden sportowiec, czy to amator, czy profesjonalista, nie przegapi szansy na realną poprawę osiąganych wyników – oczywiście w dozwolonych przepisami granicach.

Dlatego tak wielu z nich zaczyna interesować się możliwościami, jakie daje regularnie stosowana tlenoterapia, przeprowadzana w komorach hiperbarycznych.

A komory te są obecnie tak dostępne, jak jeszcze nigdy wcześniej. Właściwie każdy klub fitness może pozwolić sobie na takie urządzenie i drastycznie zwiększyć atrakcyjność oferty w oczach lokalnych miłosników sportu.

Każdy – a więc również Twoja lokalna konkurencja.

Chcesz ją uprzedzić? Dowiedz się już teraz, w jaki sposób możesz wykorzystywać potencjał tlenoterapii hiperbarycznej w swoim klubie fitness lub siłowni.

Czym jest tlenoterapia?

Tlenoterapia hiperbaryczna (używa się także skrótu HbOT, od “Hyperbaric Oxygen Therapy”) jest genialna w swej prostocie. Polega na dostarczaniu przez określony czas tlenu do organizmu.

Brzmi całkiem zwyczajnie, więc w czym tkwi “magiczny” sekret? Ano w tym, że stężenie tlenu w wydychanym podczas zabiegu powietrzu jest bliskie 100%.

Jak można się domyślić, cały proces wymaga specjalnych warunków. A te są możliwe do osiągnięcia wewnątrz komory hiperbarycznej – urządzenia, do którego wchodzi osoba poddająca się terapii.

Dwie kobiety obsługujące komorę hiperbaryczną OxyBed.

Podawanie tlenu w komorze odbywa się pod podwyższonym ciśnieniem (1,3 ATA). Dzięki temu zyskuje on sposobność przedostawania się w miejsca, które są dla niego nieosiągalne w normalnych okolicznościach.

Zabieg ten poprawia stan zdrowia, urody… a także osiągane wyniki sportowe.

Rosnące zainteresowanie sportowców

Robert Lewandowski, Michael Phelps, Tiger Woods, Cristiano Ronaldo, David Beckham, Novak Djokovic… Co łączy te nazwiska?

Oczywiście, wszyscy byli (lub nadal są) wybitnymi sportowcami. Jednymi z największych w historii w swoich dyscyplinach. Charakteryzuje ich profesjonalne podejście do tego, co robią, w każdym aspekcie codziennego funkcjonowania.

Ale jest coś jeszcze. Wszystkie wymienione powyżej osoby regularnie poddają się zabiegom tlenoterapii.

Nie da się osiągnąć mistrzowskiego poziomu bez wprowadzenia dobrych nawyków. A jednym z nich dla naszych czempionów okazały się sesje w komorze hiperbarycznej.

Co obecnie czynią też rzesze ich naśladowców, chcący wykorzystać potencjał tego wynalazku. Problem? Wciąż mają względnie niewiele miejsc, do których mogą się udać po taką usługę.

I wtedy do akcji możesz wkroczyć właśnie Ty, ze swoją ofertą poszerzoną o profesjonalne zabiegi tlenoterapii dla sportowców.

Ale w jaki sposób przekazywać korzyści dotychczasowym i nowym klientom? W końcu nazwiska gwiazd sportu, choćby najbardziej imponujące, same w sobie nie wystarczą.

Dlatego teraz zajmiemy się wyjaśnieniem jednego z podstawowych zagadnień:

W jaki sposób tlenoterapia hiperbaryczna pomaga osobom aktywnym fizycznie?

Temat zasługuje na osobne omówienie, dlatego tutaj przybliżymy go jedynie pokrótce.

HbOT jest wyjątkowo korzystna dla sportowców, ponieważ:

 • zapewnia odpowiednią regenerację organizmu po wysiłku fizycznym,
 • redukuje deficyt tlenowy,
 • pozwala na o wiele szybszy powrót do formy po kontuzji,
 • redukuje obrzęki i łagodzi stany zapalne,
 • ułatwia osiągnięcie optymalnej koncentracji,
 • zwiększa wydolność organizmu,
 • wzmacnia układ immunologiczny.

Ostatecznie wszystkie wymienione powyżej działania prowadzą do osiągania coraz lepszych wyników. Stanowią korzyść nie tylko dla zawodowców, ale także dla osób uprawiających sport amatorsko.

“Prowadzą do osiągania coraz lepszych wyników”… Zaraz, moment. Czy to już nie jest aby…?

Tlenoterapia hiperbaryczna to nie doping

Do HbOT przylgnęła łatka tzw. “legalnego dopingu”. O ile jest to hasełko, które trafia do wyobraźni, jego niefortunny drugi człon może budzić pewne zastanowienie, czy aby na pewno mamy tu do czynienia z dopuszczalnym sposobem na poprawę osiąganych rezultatów.

Wyjaśniając od razu wszelkie wątpliwości: tlenoterapia hiperbaryczna to nie doping i nie jest za takowy uznawana przez żadną organizację.

Przede wszystkim, HbOT nie niesie za sobą żadnych negatywnych skutków ubocznych, co jest charakterystyczne dla zakazanych substancji. Nie stanowi drogi na skróty – to po prostu kolejne wsparcie dla sportowców, z którego mogą korzystać.

Wiedząc o tym, zyskujesz opcję wyjścia z ofertą przeprowadzenia zabiegów do klubów i pozostałych zrzeszeń sportowych ze swojej okolicy.

Ale czy tak właściwie możesz to robić nie będąc pracownikiem medycznym? Czas wyjaśnić następną palącą kwestię.

Kto może przeprowadzić zabieg?

Tak naprawdę każdy, kto przejdzie odpowiednie szkolenie.

Jeśli oczyma wyobraźni widzisz olbrzymią kwotę, jaką trzeba będzie wyłożyć za specjalistyczny kurs, dobra wiadomość.

Przy zamówieniu komory przeprowadzimy go dla Ciebie i personelu. W przystępny sposób objaśnimy wszystkie technikalia, odpowiemy na pytania i sami doradzimy najlepsze rozwiązania pod kątem Twojego biznesu.

Już teraz chcemy podkreślić, że nasz sprzęt cechuje łatwość obsługi – można się tego nauczyć bardzo szybko. Co więcej, jedna osoba może bez przeszkód obsługiwać nawet kilka komór w tym samym czasie.

A skoro już przy nich jesteśmy…

Jaką komorę hiperbaryczną wybrać dla klubu fitness?

Na ten moment mamy do wyboru aż trzy proste w obsłudze, nowoczesne modele do przeprowadzania zabiegu HbOT.

OxyBed MAXI

komora hiperbaryczna oxybed maxi 400x400
 • ciśnienie: 1,3 ATA
 • tlen: 10 l/min
 • liczba osób: 2
 • wymiary:
  • długość: 225 cm
  • średnica: 90 cm

Najczęstszy wybór naszych klientów. To naprawdę przestronny model, zapewniający wystarczającą ilość miejsca dla nawet dwóch osób.

To właśnie ta komora szczególnie przypadła do gustu osobom aktywnym fizycznie. Większa wydolność organizmu? Lepsze wyniki podczas treningów i zawodów? Z OxyBed MAXI wszystko to i jeszcze więcej leży w zasięgu każdego sportowca.

OxyBed KOMFORT

komora hiperbaryczna oxybed komfort 400x400
 • ciśnienie: 1,4 ATA
 • tlen: 10 l/min
 • liczba osób: 1
 • wymiary:
  • długość: 110 cm
  • głębokość: 70 cm
  • wysokość: 110 cm

Podstawowym założeniem stojącym za powstaniem tego modelu jest połączenie pełnej funkcjonalności z jak największą wygodą.

Nietypowy kształt tej komory spowodowany jest faktem, że została opracowana z myślą o klientach preferujących postawę siedzącą podczas zabiegu.

OxyBed MAXI STEEL

komora hiperbaryczna oxybed maxi steel 400x400
 • ciśnienie: 1,5 ATA
 • tlen: 10 l/min
 • liczba osób: 1
 • wymiary:
  • długość: 220 cm
  • średnica: 90 cm

Komorę tę wyróżnia konstrukcja z trwałego materiału i aż 10-litrowy koncentrator tlenu umożliwiający zabiegi pod ciśnieniem o wartości 1,5 ATA.

Akcesoria

Jeśli cenisz sobie minimalizm, komora hiperbaryczna jest tak naprawdę jedynym niezbędnym urządzeniem do przeprowadzania zabiegów tlenoterapii.

Istnieje jednak szereg akcesoriów, które uprzyjemniają cały proces. Do Twojej dyspozycji są między innymi fotel do środka komory, materac, poduszki na oczy, maseczki czy zestaw walkie-talkie umożliwiający błyskawiczną komunikację z osobą przebywającą w środku.

Wszystko opracowane pod kątem uzyskania jak największej satysfakcji klienta końcowego.

Chcesz zobaczyć pełną ofertę? Odezwij się do nas, a wyślemy Ci kompletną listę akcesoriów dostępnych do zamówienia!

Zyskaj źródło pasywnego dochodu

Z pewnością wielu spośród Twoich klientów po zakończeniu treningu udaje się gdzie indziej na zabiegi tlenoterapii… A wcale nie musi to tak wyglądać.

Mogą przecież zostać u Ciebie – wystarczy zamówić komorę hiperbaryczną. To o wiele prostsze niż może się w pierwszym momencie wydawać.

Owszem, nie jest to najtańszy zakup. Ale spłaca się w mgnieniu oka. Jedna komora to możliwość przeprowadzenia kilku zabiegów dziennie, a każdy z nich kosztuje 150-200 zł. Obsługa urządzenia nie pochłania całej uwagi personelu, więc nie odciąga nadmiernie od innych obowiązków.

Czyni to z komory hiperbarycznej źródło właściwie pasywnego dochodu – sprzęt spłaca się sam, a potem przynosi konkretne zyski.

Prowadzenie biznesu niestety niesie za sobą koszty. Najlepszy sposób, aby się im przeciwstawić? Ucieczka do przodu – ciągłe poszerzanie oferty, przyciąganie nowych osób i dostarczanie stałym klientom kolejnych powodów do przedłużenia karnetu.

Pomoże w tym komora hiperbaryczna dla klubu fitness. Odezwij się do nas jeszcze dziś, a chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Masz pytania?

Podoba Ci się? Udostępnij!

Więcej wpisów

Tlenoterapia hiperbaryczna – co to jest i w jaki sposób pomaga?

Tlenoterapia hiperbaryczna, znana też pod skrótem HbOT (Hyperbaric Oxygen Therapy), nabiera popularności jako sposób walki z licznymi chorobami, schorzeniami i kontuzjami… A jednak wciąż w pewnych kręgach pozostaje owiana tajemnicą. Sprawia to, że wiele osób nie bierze nawet pod uwagę możliwości leczenia za pomocą tej metody. Przegapiają tym samym niebywałą szansę na poprawę stanu zdrowia.

Masz pytanie? Skontaktuj się!

Uzupełnij ten formularz…

… lub zadzwoń pod 792 585 468. Odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie!