Najczęściej zadawane pytania

W przypadku hiperbarii tlenowej, aby doświadczyć pierwszych znaczących efektów zaleca się minimum 5 sesji w komorze hiperbarycznej. Częstotliwość korzystania z tlenoterapii powinna być nie mniejsza niż 2 razy w tygodniu, co również jest związane z poziomem komórek macierzystych, który stopniowo spada po około 4 dniach. Należy pamiętać, że ilość sesji w komorze hiperbarycznej to sprawa bardzo indywidualna. Zazwyczaj osoby korzystające z terapii tlenowej widząc pozytywne działanie hiperbarii, przedłużają kurację o kolejne sesje w komorach hiperbarycznych. Studio OxyBed w Gdańsku oferuje pakiety 5-10-15-20 sesji. Po zakupie karnetu zwiększa się mobilizacja korzystania z dobrodziejstw terapii tlenowej.

Tlenoterapię hiperbaryczną z powodzeniem można stosować na każdym etapie naszego życia. Terapia tlenowa wspomaga nasz organizm w wielu procesach. Stosowanie tlenoterapii u dzieci z autyzmem wyraźnie poprawia ich kondycję psychiczną. Osoby młode chcące poprawić swoje wyniki w sporcie używając komór hiperbarycznych, mogą szybciej osiągnąć ten efekt. Seniorzy oraz ludzie dotknięci chorobami, dzięki stosowaniu tlenoterapii hiperbarycznej wspomogą swój organizm w procesach naprawczych. Spektrum zastosowania komór hiperbarycznych jest bardzo szerokie i nie ma ograniczeń wiekowych dla osób chcących skorzystać z tlenoterapii hiperbarycznej.Studio hiperbaryczne OxyBed w Gdańsku to miejsce, gdzie osoby w każdym wieku mogą skorzystać z dobrodziejstw terapii tlenowej.

 

 

 

W naszej komorze hiperbarycznej wykorzystujemy ciśnienie 1.3 ATA i 96% stężenia tlenu. Korzystanie z terapii tlenowej nie stwarza powikłań, a jedynym skutkiem ubocznym może być ból głowy i zmęczenie po przebytej pierwszej czasami drugiej sesji. Inaczej jest w przypadku standardowych komór hiperbarycznych, w których ciśnienie przekracza 2 ATA. Wykorzystywane są one u pacjentów np. zatrucie tlenkiem węgla, ciężkie oparzenia, ciężko gojące się głębokie rany. Takie jest stanowisko Europejskiego Towarzystwa Medycyny Hiperbarycznej. Komory hiperbaryczne OxyBed w Gdańsku Wrzeszcz to bezpieczna tlenoterapia.

 

 

 

Sesje w naszej łagodnej kapsule hiperbarycznej są bardzo bezpieczne i bezinwazyjne. Ciśnienie jakie stosujemy w naszej kapsule 1.3 ATA. Jest ono wyższe o 300 Kpa od ciśnienia, Jest to ono wyższe o 300 Kpa od ciśnienia, w którym na co dzień żyjemy. Tlen dostarczany do kapsuły produkowany jest przez koncentrator.

 

Koncentrator to bezpieczne urządzenie, które z powietrza atmosferycznego generuje prawie czysty tlen, wykorzystując filtrację azotu.

 

Powikłania po sesji w komorze hiperbarycznej pojawiają się bardzo rzadko. Najczęściej dochodzi do nich, gdy oddychamy 100% tlenem w ciśnieniu 2 ATA i wyżej.

 

Warunki panujące w naszej kapsule hiperbarycznej są w pełni bezpieczne i w związku z faktem, że wartość ciśnienia jest względnie niska nie ma możliwości, aby tlen w tych warunkach stał się toksyczny